Pasowanie na przedszkolaka w grupie ,,Kotki"

Dzień 13 listopada 2020r. na długo zapadnie w pamięci dzieci 3-letnich z grupy ,,Kotki", gdyż tego dnia odbyła się ich pierwsza ważna uroczystość - pasowanie na przedszkolaka.
W uroczystości brali udział zaproszeni goście: pani dyrektor i wicedyrektor naszego przedszkola oraz reprezentacja dzieci z grup 6-latków.
Maluszki powitały piosenką wszystkich uczestników spotkania, a następnie przystąpiły do ,,zdawania" swojego pierwszego egzaminu prezentując to, czego uczyły się przez wiele tygodni. Odpowiedziały na wszystkie pytania wychowawców, były też: wierszyki, piosenki, tańce i zabawy ruchowe.
Dzieci wzorowo zdały egzamin wiedzy i umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.
Następnie uroczyście obiecały: zgodnie bawić się z rówieśnikami, często się uśmiechać, zjadać smaczne posiłki, słuchać mamy, taty i pani w przedszkolu.
Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała aktu pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.
To wydarzenie należało uczcić wspólną zabawą z gośćmi oraz słodkim poczęstunkiem. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili maluszki otrzymały dyplomy oraz niespodziankę od rodziców - wspaniałe klocki, które z pewnością umilą im czas w przedszkolu.
Bardzo dziękujemy rodzicom za zorganizowanie niespodzianki i słodkiego poczęstunku. Przykro nam, iż z powodu pandemii koronawirusa, tego dnia nie mogli być z nami.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.
Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego w doświadczenia pobytu w naszym przedszkolu.
Relacja 2020-11-25, 22:44 | autor: Przedszkole Rzekuń