ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Drodzy Rodzice!

Przygotowując się do nowego roku szkolnego, rozpoczęliśmy już wdrażanie nowych procedur, które pomogą nam w spełnieniu wszystkich wymagań MEN oraz GIS, a dzieciom w stopniowym przyzwyczajeniu się do nowych zaleceń.

W związku z tym przekazujmy najważniejsze komunikaty dotyczące rozpoczęcia i organizacji nowego roku przedszkolnego.

Rok przedszkolny rozpoczyna się we wtorek 1 września 2020r. Przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30-16:30.

Rodzice nie wchodzą na teren przedszkola.
Wyjątek stanowi wejście na teren placówki rodziców z dziećmi 3 letnimi – nowoprzyjętymi przez okres adaptacyjny
.

Przed wejściem należy zdezynfekować ręce oraz posiadać zakryte usta i nos.

Przy oczekiwaniu w kolejce należy zachować bezpieczną odległość.

W związku z powyższym od godz.6.30:

– dzieci po zmierzeniu temperatury przejmowane są od rodzica przez dyżurującego pracownika, który pomoże dziecku w czynnościach samoobsługowych w szatni i zaprowadzi do odpowiedniej sali;

– Rodzic z dzieckiem 3 – letnim kieruje się do szatni, rozbiera dziecko i przekazuje do odpowiedniej grupy. Rodzic zobowiązany jest do osłonięcia nosa i ust, dezynfekcji rąk oraz zachowania wymaganego dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników, innych dzieci i ich rodziców.

W celu usprawnienia wejścia do placówki wprowadzamy następujący podział z uwzględnieniem grup przedszkolnych:

WEJŚCIE A (drzwi główne):
-Krasnoludki (6latki), Myszki(6latki), Słoneczka(5latki), Misie(4latki),

WEJŚCIE B(drzwi od strony przedszkolnego placu zabaw):
-Kotki(3latki), Sówki(3-4latki), Smerfy(5latki).

Ta sama zasada obowiązuje podczas odbioru dziecka z placówki.

Za utrudnienia przepraszamy, ale wszystko to ma służyć bezpieczeństwu nas wszystkich !

Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna, a przepisy zmieniają się z dnia na dzień, proszę o uważne śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej.

Proszę pamiętać, że do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu, temperatury itp.)

Informacje dotyczące wyprawki plastycznej przekażą wychowawcy podczas pierwszych grupowych zebrań.

Zebrania z rodzicami będą organizowane w grupach na sali widowiskowej przedszkola w następującym porządku:
01.09.2020r.
- GRUPA I KOTKI dzieci 3letnie (nowoprzyjęte)
Godz. 9.00 – spotkanie adaptacyjne z rodzicami i dziećmi (1 opiekun)

-GRUPA II SÓWKI dzieci 3-4letnie

-GRUPA III MISIE