Z życia „Krasnoludków” w I semestrze roku szkolnego 2019/2020

9 grudnia 2019r. podczas spotkania przedświątecznego poprzez część artystyczną „wytłumaczyliśmy” rodzicom „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie”. Następnie, w ramach warsztatów plastycznych, wspólnie wykonaliśmy przepiękne bombki na choinkę z wykorzystaniem różnych technik i materiałów. Każda ozdoba była wyjątkowa a jej wykonaniu towarzyszyła niezwykła kreatywność i radość z wykonywanej pracy. Dzieci zabrały bombki do domu aby ozdobić nimi swoje świąteczne drzewka. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za aktywny udział w spotkaniu i wspólnie spędzony czas w radosnej atmosferze.

10 grudnia 2019r., nawiązując współpracę ze SP w Rzekuniu, wybraliśmy się do Mazurskiej Wioski św. Mikołaja do Ośrodka Gwarek w okolicy Giżycka. Podczas pobytu w Krainie tego wyjątkowego Świętego uczestniczyliśmy w różnych atrakcjach, przez które przeprowadzili nas jego pomocnicy – sympatyczne Elfy. Daliśmy się porwać w wir zabaw na placu im. Rudolfa Czerwononosego, eksperymentowaliśmy i poznawaliśmy tajniki wiedzy w Lodowej Krainie Elfa Naukowca, braliśmy udział w wyścigu reniferów, poznaliśmy panią Mikołajową, która zdradziła nam przepis na najpyszniejsze świąteczne słodkości, oglądaliśmy film w Elfowej Ciemni, sami robiliśmy sobie prezent w Fabryce Zabawek, urządziliśmy psoty i harce w Elfim Teatrze. Najwięcej radości sprawiło nam jednak to na co wszyscy czekaliśmy najbardziej, czyli spotkanie ze świętym Mikołajem w jego komnacie Wycieczkę tę zapamiętamy z pewnością do końca życia

22 stycznia 2020r. gościliśmy w naszej grupie wyjątkowe osoby – nasze Kochane Babcie i Kochanych Dziadków. Przedstawiliśmy dla nich piękną część artystyczną pod hasłem „Kochamy Was”. Wyśpiewaliśmy, wyrecytowaliśmy i wytańczyliśmy całych siebie wyrażając w ten sposób miłość swoim wyjątkowym gościom. W niejednym oku zakręciła się łezka..Nie zabrakło szczerych życzeń, buziaków oraz własnoręcznie wykonanych upominków. Dzięki życzliwości rodziców zaprosiliśmy też babcie i dziadków na słodki poczęstunek. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

Cieszy nas codzienna życzliwość rodziców oraz wsparcie w realizacji naszych planów. Liczymy na dalszą, równie owocną i miłą współpracę!

Relacja 2020-03-03, 23:52 | autor: Przedszkole Rzekuń