ŚWIĘTY MIKOŁAJ PRZYJEDZIE DO NAS!

6 grudnia obchodzimy bardzo ważne święto – MIKOŁAJKI. Jest to bardzo magiczny dzień, w którym dzieci z całego świata oczekują na Mikołaja. Święty odwiedza domy dziecka, szkoły, szpitale i przedszkola. Niesie wszystkim dzieciom uśmiech i radość.
W naszym przedszkolu również oczekiwaliśmy na Świętego Mikołaja. Niestety pojawiło się wiele nieszczęśliwych zdarzeń : awaria sań i zmęczenie reniferów Mikołaja spowodowało, że musieliśmy na niego poczekać. Mikołaj zostawił nam list i zadania do wykonania dla każdej grupy.
Jako pierwsze zadanie musiały wykonać najmłodsze dzieci – „Misie” i „Sówki”. Ich zadaniem było przygotowanie wspólnego okrzyku dla Mikołaja. Dzieci razem pięknie wykrzyknęły „Mikołaj Święty zawsze uśmiechnięty!”
Zadanie drugie było przeznaczone dla dzieci pięcioletnich „Krasnoludków”. Dzieci powiedziały wierszyk specjalnie dla Mikołaja.
Zadanie trzecie było przygotowane dla najstarszych grup. Najpierw zatańczyła grupa „Myszki” radosne „JingleBells”, a następnie grupa „Kotki” ze słonecznym „Sunshine for me, sunshine for you”.
Czwarte i ostatnie zadanie należało do grup „Smerfy” i „Słoneczka”. Specjalnie dla naszego gościa dzieci zaśpiewały piosenkę „A Mikołaj pędzi”.
Słowa piosenki i piękny śpiew musiały przywołać naszego spóźnialskiego gościa, bo zaraz po piosence pojawił się Święty Mikołaj. Był on bardzo zmarznięty, więc dzieci zaprosiły go do ćwiczeń i tańca. Mikołaj pochwalił dzieci z naszego przedszkola i przyznał, że obserwował je przez cały rok.
Odwiedził on jeszcze każdą grupę w sali i zostawił dla dzieci prezenty. Dla wszystkich małych i dużych dzieci był to dzień pełen wrażeń.
Relacja 2019-12-08, 21:11 | autor: Przedszkole Rzekuń