SÓWKI TO MY! – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W piątek 22.11.2019r. w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Był to dzień wyjątkowy, do którego „Sówki” przygotowywały się już długi czas. Uroczystość składała się z kilku części: artystycznej, zabawowej i warsztatowej. Podczas uroczystości dzieci przyrzekały być dobrymi kolegami, ładnie zachowywać się przy stole czy dzielić się klockami. „Sówki” zdały test na prawdziwego przedszkolaka: pokazały, że potrafią powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę po angielsku i pięknie zatańczyć. Rodzice mocno bili brawa i wspierali swoje pociechy. Na koniec odbyło się uroczyste pasowanie przez panią dyrektor, wręczenie dyplomów i nagród przygotowanych przez rodziców.
Następnie rozpoczęła się część, w której dzieci zaprosiły rodziców do zabawy. Bawiliśmy się przy piosence „Maszynista zuch” i „Cześć daj mi rękę”. Podczas zabaw dzieciom i rodzicom uśmiech nie schodził z twarzy.
Po zabawach naszych gości zaproszono na warsztaty, gdzie rodzice z dzieckiem wykonali medal pasowania na przedszkolaka z gliny. Prace zostały wykonane pod okiem Pani Michaliny Deptuły z PRACOWNI KREATYWNOŚCI „CACKO”. Udało się wykonać prawdziwe dzieła sztuki. Będzie te wspaniała pamiątka z tego pięknego i ważnego dla każdego przedszkolaka dnia.
Relacja 2019-11-26, 05:41 | autor: Przedszkole Rzekuń