Kocham Cię Polsko! - Narodowe Święto Niepodległości.

8 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowy dla nas Polaków dzień - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej to okazji dzieci z grupy ,,Kotki" wraz z wychowawczyniami poprowadzili uroczystą akademię pt. ,,Kocham Cię Polsko!". Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości, rodziców oraz personel przedszkola. Występ przedszkolaków poprzedziła rozmowa nauczycielek prowadzących spotkanie z dziećmi na temat tego, co wiedzą o naszej Polsce. Dzieci wykazały się dużymi wiadomościami np.: jakie miasto jest stolicą Polski, jaka jest najdłuższa rzeka w Polsce, orientują się na mapie, znają polskie symbole narodowe. BRAWO! Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu 6-latków. Na scenie pojawili się mali aktorzy w strojach pradawnych wojów, by zaprezentować przedszkolakom legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Z ogromną ciekawością dzieci obejrzały jakie były początki państwa polskiego i dlaczego biały orzeł stał się naszym symbolem narodowym.
Po legendzie, przedszkolaki zapoznały krótko z historią naszego kraju z czasów, gdy Polska straciła niepodległość. Pięknie recytowały poezję i śpiewały piosenki patriotyczne.
Ukazały walkę i upór w dążeniu do wolności. Teraz każdy przedszkolak wie, dlaczego tak ważna jest dla nas data 11 Listopada. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy spotkania odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Był to bardzo radosny dzień w naszym przedszkolu.
Relacja 2019-11-14, 10:20 | autor: Przedszkole Rzekuń